Kryesore

“Gjeni dallimin”, Manjani hap lojën: Nga koha e Saimirit tek e Xhafës, më pak “mall” për më shumë para


               Publikuar në : 09:04 - 15/05/18 |
mapo.al

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ka një pyetje për të gjithë që i jep përgjigje vetë i pari. Ai fton të gjejmë dallimin mes Saimir Tahirit dhe Fatmir Xhafaj.


Postoni i Ylli Manjanit

Meqë jemi tek loja “gjeni dallimin”.
Nga koha e Saimirit tek koha e Xhafës ka dallim, pa dyshim. Dallimi është sasior dhe cilësor.
Nga kanabis kaluam tek Kokaina dhe heroina!
S’ka më tonelata, mjaftojnë disa kilogramë….
S’ka më thasë të mëdhenj e batanije, sot trafikohet me qeska dhe me banane…
Më pak mall për më shumë para…
Pra ndryshime në sasi dhe cilësi!
Por ka një të përbashkët: të dyja kohërat janë KOHA E RAMËS!
Rilindasi që ndryshoi ngjyrën e hartës së Shqipërisë nga jeshil në të bardhë…
Na rroftë Rekomandimi!


Etiketa: , , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas