Kronika

Gjendet e braktisur gomonia në Bistricë, iu vodh në Greqi një shtetasi italian

Një gomone është gjetur e braktisur në një zonë në bregdetin e Sarandës në grykëderdhjen e Bistricës.

Mjeti lundrues 7 metra është pikasur dhe zbuluar nga polcia dhe dyshohet se është një mjet i vjedhur në Greqi më 13 Gusht dhe në pronësi të një italiani.Mjeti dyshohet se do të përdorej për trafikun e lëndëve narkotike.

Një ditë më parë vetë pronari italian kishte ofruar 2 mijë euro shpërblim për këdo që do të gjente gomonen.

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Pas