KMR

Gjarpri kafshon nënën, fëmija vdes nga…


               Publikuar në : 08:07 - 26/05/18 |
mapo.al

Një nënë dhe vajza e saj 3-vjeçare ndërruan jetë pasi gruaja është kafshuar nga një gjarpër.


Nëna nuk e kishte kuptuar që ishte kafshuar nga gjarpri dhe ushqeu me gji vajzën e saj. Fatkeqësisht si nëna dhe vajza 3-vjeçare ndërruan jetë para se të dërgoheshin në spital.

Ngjarja e tmerrshme ndodhi në Indi dhe vjen në të njëjtën ditë kur Organizata Botërore e Shëndetësisë tha në një raport se çdo vit nga kafshimet e gjarpërinjve humbin jetën nga 81 mijë deri në 138 mijë persona, gjysma e të cilave ndodhin në Indi.

Sipas Organizatës Botërore të Shëndetësisë, rreth pesë milionë kafshime gjarpërinjsh ndodhin çdo vit, ndërsa helmi injektohet thuajse në gjysmën e rasteve.

Me qindra mijëra persona mbeten invalidë përgjatë gjithë jetës, raporton TCH.


Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas