Aktualitet

Gjakmarrja vret dhe në Gjermani, masakrohet me çekiç në kokë 19-vjeçari shqiptar               Publikuar në : 18:31 - 16/04/18 |
mapo.al

Fenomeni i gjakmarrjes është zhvendosur edhe në Gjermani ku sërish protagonistë janë shqiptarët. Policia e Erbach po heton vrasjen e një 19-vjeçari shqiptar Xhoi Musaj, shkruan Focus.de.


Përpara gjykatës së rrethit të Ulmit ka dalë një burrë shqiptar, i cili me sa duket donte të hakmerrej për xhaxhain, raporton BW.

Në maj të vitit 2017 policia pasi u njoftua nga një peshkatar gjeti trupi e një 19-vjeçari nga Shqipëria. I riu shqiptar ishte “joshur” deri tek liqeni dhe atje është vrarë duke u goditur me çekiç në kokë. Vrasja thonë prokurorët ishte “vazhdimi i një hakmarrjeje”.

Historia nisi në malet e Shqipërisë së veriut.  Nga kjo e hënë, një 46 vjeçar nga Shqipëria me shtetësi gjermane duhet të përgjigjet për vrasje në gjykatën e rrethit Ulm.CLOSE
CLOSE
Pas