Media

Gazetarja e njohur së bashku me familjen në Korçë për festën e Rakisë


               Publikuar në : 19:51 - 16/08/18 |
mapo.al

Teksa është kohë pushimesh jo të gjithë personazhet publikë janë stacionuar në bregdet.


Gazetarja dhe moderatorja e njohur Sonila Meço, e larguar prej kohësh nga ekrani, ka shijuar bashkë me familjen, bashkëshortin Drini Jasa dhe vajzën Amaris, festën e rakisë që u mbajt për dy ditë rradhazi në Boboshticë e Dardhë të Korçës.

Rakia është një prej produkteve më të famshme në Korçë. Ndaj Bashkia juglindore e ka vënë këtë produkt në fokus në një feste lokale që synon promovimin e traditës dhe zhvillimin e turizmit lokal.


Etiketa: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas