Media

Gazetarja e njohur së bashku me familjen në Korçë për festën e Rakisë

Teksa është kohë pushimesh jo të gjithë personazhet publikë janë stacionuar në bregdet.


Gazetarja dhe moderatorja e njohur Sonila Meço, e larguar prej kohësh nga ekrani, ka shijuar bashkë me familjen, bashkëshortin Drini Jasa dhe vajzën Amaris, festën e rakisë që u mbajt për dy ditë rradhazi në Boboshticë e Dardhë të Korçës.

Rakia është një prej produkteve më të famshme në Korçë. Ndaj Bashkia juglindore e ka vënë këtë produkt në fokus në një feste lokale që synon promovimin e traditës dhe zhvillimin e turizmit lokal.

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas