Rusi 2018, Sport

Gazetarja britanike shkruan historinë, John Tarry e tall në rrjetet sociale

Vicki Sparks ka hyrë në histori pasi është bërë e parë femër që komenton një ndeshje futbolli në televizionet britanike.

Gazetares iu desh vetëm 4 minuta për të përshkruar golin e parë pasi Cristiano Ronaldo zhbllokoi shumë shpejt kundër Marokut.

Gjithsesi jo nga të gjithë është pritur mirë kjo risi. Ish-kapiteni i Chelsea-s dhe Anglisë, John Terry, ka përdorur rrjetet sociale për të shprehur pakënqësinë ndaj këtij fakti.

Terry ka shkruar: “Këtë ndeshje duhet ta shohësh pa volum”.

terry

 

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Pas