Kronika, Kryesore

Gazetari Hoxha plas ‘bombën’: ‘Agimi i Artë’ po kërkon emrat e oficerëve të RENEA-s

Gazetari Artan Hoxha, të enjten, deklaroi se “Agimi i Artë” dhe grupet ultranacionaliste greke po kërkojnë emrat e skuadrës së RENEA-s që ekzekutuan Kostandin Kaçifas në Bularat.

Hoxha u shpreh në studion e emisionit ‘Opinion’ se, shteti shqiptar nuk duhet t’i zbulojë emrat e policëve që kryen detyrën, pasi mund të ndodhë ndonjë hakmarrje.

Ai për këtë fakt përmendi informacione që sipas tij i kanë ardhur nga burime konfidenciale nga shërbimet inteligjente…

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Pas