Bota

Gazetari arrestohet gjatë raportimit nga protesta


               Publikuar në : 22:01 - 10/09/18 |
mapo.al

Gazetari rus, Dmitry Nizovtsev është arrestuar gjatë raportimit direkt nga terreni. Protestuesit në Moskë kanë mbushur sheshet për të refuzuar reformën e pensioneve që po bën qeveria.


Edhe disa banorë të Shën Petersburgut janë në kundërshtim me këtë reformë. Por, një moment që mori vëmendje të madhe ishte arrestimi i gazetarit.

Ai po raportonte të rejat e fundit kur dy zyrtarë të policisë e kapën nga krahët dhe e drejtuan tek makina. Nuk dihet ende arsyeja përse Dmitry është arrestuar dhe nëse do qëndrojë gjatë në ambientet e policisë.


Etiketa: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas