Sport

Garë spektakolare në Gjermani, Hamilton magjik, Vettel del jashtë piste


               Publikuar në : 17:47 - 22/07/18 |
mapo.al

Ka qënë Lewis Hamilton me Mercedes, ai që e fitoi garën e Çmimit të Madh të Gjermanisë në Formula 1, të zhvilluar në pistën e Hockenheim.


Edhe pse u nis nga vendi i 14-të,  britaniku ia doli që të triumfonte duke u rikthyer në krye të renditjes botërore, 17 pikë larg nga Vettel.

Ndërsa ky i fundit nuk e mbylli dot garën pas një aksidenti të pësuar në momentin kur ishte në vendin e parë.

Në podium u ngjitën edhe Valtteri Bottas me makinën Mercedes (i dyti) dhe Kimi Raikkonen me Ferrari (i treti).  Pas një jave, do të zhvillohet gara e radhës në pistën e Hungarisë.


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas