Kryesore

Gara për presidentin e ri të KE, kush janë kandidatët për vendin e Juncker…  


               Publikuar në : 12:41 - 05/09/18 |
mapo.al

Europarlamentari gjerman i Partisë Kristiansociale, Manfred Ëeber ka shpallur kansidaturën për President të ri të  Komisionit Europian. Negociatori i Brexit, Michel Barnier e ish-kryeministri finlandez, Alexander Stubb pritet të jenë konkurrentët përballë tij


DW shkruan se, europaarlamentari gjerman i Partisë Kristiansociale, CSU, Manfred Ëeber dëshiron të bëhet presidenti i ri i Komisionit Europian dhe pasues i Jean-Claude Junckerit. Ai do të paraqitet si kandidati kryesor i partive popullore europiane në zgjedhjet e BE në vitin e ardhshëm, deklaroi Manfred Ëeber të mërkurën në Tëitter.

Afati i kandidaturave për zgjedhjet në BE është vendosur deri më 17 tetor…

 


Etiketa: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas