Bota

Gafa e zyrtarëve maqedonas, Kryeministri i Austrisë pritet në Shkup me flamurin e Letonisë


               Publikuar në : 16:28 - 07/09/18 |
mapo.al

Protokolli qeveritar në Shkup ka shkaktuar një skandal gjatë pritjes zyrtare të kryeministrit austriak, Sebastian Kurz në Maqedoni. Në vend të flamurit austriak, Kurz në Shkup është pritur me flamurin e Letonisë, shkruajnë mediat maqedonase.


Flamujt e dy vendeve janë të ngjashëm, dy pjesë të kuqe dhe në mes një pjesë e bardhë. Por te flamuri austriak pjesa e bardhë është me gjatësi të njëjtë si dy pjesët e kuqe, për dallim nga flamuri i Lituanisë, ku pjesa e bardhë në mes është më e ngushtë.


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas