Kryesore

Gafa e njerëzve të vettingut, ngatërruan të drejtën zakonore me atë kanunore, ish-gjyqtari: Estradë Ballshi
               Publikuar në : 17:09 - 13/08/18 |
mapo.al

Gjyqtari i shkarkuar nga vettingu Artan Lazaj ka denoncuar falsifikimin që sipas tij i kanë bërë anëtarët e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit duke i vendosur në gojë gjëra që sipas tij nuk janë thënë. Lazaj thekson se për shkak të mungesës së kulturës juridike, anëtarët e vëttingut kanë bërë edhe gafa duke ngatërruar të drejtën zakonore  me atë kanunore.


Ish-gjyqtari i cili ka qenë edhe anëtar i KQZ për shumë vjet, denoncon edhe një prej anëtarëve të vettingut, duke hedhur dyshime se ai nuk ka përfunduar studimet në itali.

Postimi:

O Komisionere te KPK,se Gjyqtare nuk jeni.Po si me keni vene ne gojen time,ne vendimin tuaj,gjera qe si kam thene?Si paskam thene une se paskam respektuar Kanunet e lashtesise?!Une jam shprehur vetem per te drejten zakonore dhe jo ate kanunore.
E drejta zakonore eshte me e gjere se ajo kanunore.
Keqardhje per kulturen tuaj juridike te ceket dhe erresiren e kultures tuaj historike.
Po qe kur kanunet paskan qene te lashtesise?!Ne historine e Shqiperise dhe ne historine e se drejtes se shtetit,kanunet jane te shekullit XIII dhe me pas ,pra te mesjetes,te dashur Komisionere.
Do u merziten pak Petagoget qe ju kane dhene notat,por me shume do merziten Petagoget italiane,nese vertete ekzistojne per njerin.Dil njehere zotrote ne portat hyrese te Sienes dhe lexoji rregullat kanunore se jane te ngjajshme me Kanunin e Laberise.
Kaq sa per fillim se jane ne plazh ata, e nuk duhen shqetesuar.
Ne nga Vlora i themi Estrade Ballshi,ketyre.
Te jeni valle fallsifikatore?!Ku di une,ca te them?!Do e zbulojme./ Mapo.al

 

 


Etiketa: ,

loading...

loading...
KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas