Kryesore

“Furtuna” me arrestimet në spitalin e Shkodrës, mjekët thirrje Prokurorisë: Dhjetra pacient rrezikojne jeten e tyre
               Publikuar në : 14:02 - 20/09/18 |
mapo.al

Një ditë pas përfundimit të hetimeve të Prokurorisë dhe arrestimeve të mjekëve dhe ish-drejtorit të Spitalit të Shkodrës, ka ardhur edhe një reagim nga punonjësit e këtij institucioni.


Deklarata

Kontestojme masen ekstreme te arrestimit te personelit te spitalit te Shkodres si nje akt i paprecedent ne gjithe historine e ketij institucioni. Prokuroria te rishikoje masat e marra per shkak se bluzat e bardha perfaqesojne figura te rendesishme ne sistemin arsimor. Me keto arrestime me dhjetra pacient rrezikojne jeten e tyre per shkak se nderhyrjet jane te nevojshme dhe keto sherbime jane te pambuluara aq me teper kur kemi edhe mangesi specialistesh. Çdo vendim financiar ne spitalin tone merret ne bashkepunim me institucionin e linjes. Reagimi jone do pershkallezohet nese nuk merren masa.


Etiketa: , , ,

KOMENTO (1)
  1. ORE JENINE METRO KETA DUHET EDHE TYE VJEDHIN DHE LIGJI TI FALI…??????????????????? PO NER TESEMES TE VENE SE KA MJEKE PLOT …!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pas