KMR

Fshatarët dalin të gjithë lakuriq… pozojnë për të ndihmuar fëmijët në nevojë


               Publikuar në : 18:30 - 06/12/18 |
mapo.al

Një fshat i tërë zhvishet në emër të bamirësisë për fëmijët në nevojë. I tërë fshati është zhveshur dhe ka pozuar nudo për të realizuar një kalendar festiv me qëllim që të mblidhen para për bamirësi.


Pothuajse çdo biznes në Iwade, Sittinghbourne është regjistruar për të marrë pjesë, veç tyre, nismës i janë bashkuar edhe banorët e tjerë të zonës.

Më shumë se 24 fshatarë kanë marrë pjesë, duke përfshirë një kopshtar, një trajner personal dhe madje edhe disa mekanikë të fortë.

Edhe vetë fotografët po marrin pjesë në “Iwade Naked Calendar 2019” dhe paratë e mbledhura nga shitja e kopjeve do të shkojnë për një shtëpi kujdesi ndaj fëmijëve.

Çdo para e ngritur shtesë do të shkojë drejt një blloku të ri të tualeteve në kishën lokale. Ideja për mbledhjen e parave me anë të një kalendari ishte e stilistes, Laura Cheeseman, dhe ky mendohet të jetë kalendari i parë nudo i fshatit.

Në dy javë, Laura arriti që të organizonte të gjitha fotografitë dhe kalendari pritet të printohet këtë të premte.

Ajo shpjegon se ideja e kalendarit i bëri akoma më shumë bashkë vendasit, të cilët u blodhën për një vepër të mirë, pavarësisht temperaturave shumë të ulëta./JOQ.al/

<
>
auto_7035508-6462799-image-a-3-1544008570607_1544079526-9998541544112097 auto_7035510-0-image-a-1-1544006717311_1544079526-60935051544112099 auto_7045460-6462799-image-a-45-1544023364286_1544079526-61646441544112098 auto_7045462-6462799-image-a-42-1544023085733_1544079526-1351631544112097 auto_7045466-6462799-image-a-43-1544023132364_1544079526-78841531544112099 auto_7045468-6462799-image-a-46-1544023407296_1544079526-50118671544112098 auto_7045472-6462799-image-a-48-1544023507240_1544079526-61205851544112100 auto_7045478-0-image-a-51-1544023648420_1544079526-87830531544112100 fsh

 


Etiketa: , , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas