ShowBiz

“Froni i Shpatave” bën namin me nominimet Emmy

“Froni i Shpatave”, seriali që transmetohet dhe në Top Channel është i nominuar 22 herë për çmimet Emmy.


Sezoni i shtatë i dramës fantastike është vlerësuar në kategorinë e dramës më të mirë, por dhe për aktorët, Peter Dinklage, Lena Headey, Dianan Rigg dhe Nikolaj Coster-Waldau.

Seriali ndiqet nga një tjetër dramë e HBO-së, Westworld dhe komedia show Saturday Night Live, ku të dyja së bashku kanë marrë 21 nominime.

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas