ShowBiz

“Froni i Shpatave” bën namin me nominimet Emmy


               Publikuar në : 14:31 - 14/07/18 |
mapo.al

“Froni i Shpatave”, seriali që transmetohet dhe në Top Channel është i nominuar 22 herë për çmimet Emmy.


Sezoni i shtatë i dramës fantastike është vlerësuar në kategorinë e dramës më të mirë, por dhe për aktorët, Peter Dinklage, Lena Headey, Dianan Rigg dhe Nikolaj Coster-Waldau.

Seriali ndiqet nga një tjetër dramë e HBO-së, Westworld dhe komedia show Saturday Night Live, ku të dyja së bashku kanë marrë 21 nominime.


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas