Bota

Francë/ Një i vrarë e një i plagosur, mediat: Autori është shqiptar

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 08:40 - 23/08/18 |
mapo.al

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e së martës në lagjen “Rose Vineyard” në komunën “La Roche-sur-Yon”, në Francë. Një person është vrarë me thikë dhe një tjetër është plagosur rëndë.


Mediat franceze shkruajnë s ei dyshuar për ngjarjen e rëndë është një shqiptar, i cili është arrestuar më vonë pranë një ferme.


Sipas dëshmive të para, vrasësi dhe viktima e tij kishin qenë në konflikt për më shumë se një vit pas shitjes së një makine. Natën e kaluar, ata do të takoheshin rastësisht në lagjen “Rose Vineyard”.


Megjithëse grindja ndodhi para disa dëshmitarëve, rrethanat mbeten të paqarta.


Një autopsi pritet të kryhet këtë pasdite në trupin e viktimës, për të përcaktuar goditjet që shkaktuan vdekjen.

Pyetjet e para nga hetuesit për autorin pritet të zhvillohen këtë pasdite, në prani të një përkthyesi, duke qenë se është me origjinë shqiptare.


Etiketa: , , ,

Pas