Kryesore, Rusi 2018, Sport

Franca apo Kroacia? Sot finalja e madhe e ‘Rusia 2018’, Botërorit të surprizave

Finalja Francë-Kroaci është supersfida e vitit që zhvillohet sot prej 17:00.

Kjo do jetë ndeshja e jetës për 46 lojtarët e të dyja skuadrave(45 në fakt se Kroacia ka përjashtuar Nikola Kalinic) dhe stafet teknike.Asgjë nuk mund të krahasohet me atë kupë dhe me titullin kampion bote që sado vite të kalojnë do të mbetet i skalitur në shpirt dhe në kujtesën e të gjithëve, madje edhe pas shumë dekadash t’i do të quhesh kampion bote…

Kush do ta fitojë? Do ta mësojmë sot.

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas