Bota

Fotot që po bëjnë xhiron e botës/ Rusia nis stërvitjen më të madhe pas Luftës së Ftohtë


               Publikuar në : 12:26 - 11/09/18 |
mapo.al

Rusia nisi sot stërvitjen masive ushtarake me rreth 300 mijë trupa, përfshirë edhe ushtarë nga Kina dhe Mongolia.


Stërvitjet janë koduar si “Vostok-2018”, dhe po zhvillohen në lindje të Siberisë deri më 17 shtator.

Stërvitjet e fundit ruse në shkallë të ngjashme janë zhvilluar në vitin 1981, gjatë Luftës së Ftohtë, por “Vostok-2018” përfshin më shumë trupa.

Stërvitjet zhvillohen në kohën e tensioneve midis NATO-s dhe Rusisë.

“Daily Mail” sjell foto nga kjo stërvitje…

<
>
rusia dy USHTRIA Rusia rusia tre rusia kater rusia pese rusia gjashtye rusia shtate rusia tete rusia nenete rusia dhjete

 

 


Etiketa: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas