Dikur

Fotot e rralla: 26 vjet më parë, Sali Berisha u zgjodh president
               Publikuar në : 08:14 - 09/04/18 |
mapo.al

26 vjet më parë, Sali Berisha u zgjodh president i shqiptarëve.


Më 9 prill 1992, Berisha u bë i pari president i zgjedhur në mënyrë demokratike që prej Luftës së Dytë Botërore.

Ajo ishte një kohë kur PD mbushte sheshet.

Këto foto të Nikos Economopoulos janë bërë 25 vjet më parë, në vitin 1992.

Tashmë PD ka shënuar një prej rezultateve më të ulëta në historinë e zgjedhjeve.

Akuzat e kritikat kanë shpërthyer dhe njerëzit pyesin nëse PD do gjejë forcë të ringrihet.

Koha do e tregojë këtë!

<
>
ALBANIA. Tirana. The leader of the Democratic party Sali Berisha during the Elections campaign. 1992.
ALBANIA. Tirana. Elections campain of the Democratic party. 1992. ALBANIA. Tirana. Elections campaign of the Democratic party.
 1992. ALBANIA. Kavaje. 
Elections campain of the Democratic party.
 1992. ALBANIA. Tirana. 
Elections campain of the Democratic party.
 1992 ALBANIA. Tirana. 
Elections campaign for the Democratic party. 1992. ALBANIA. Tirana.
 Elections campaign for the Democratic party. 1992. ALBANIA. Tirana. 
The last comunist president Ramiz Alia. 1992. ALBANIA. Tirana. 23 March 1992, waiting for the electoral results. ALBANIA. Tirana. 
Elections campaign of the Democratic party. 1992. ALBANIA. Tirana.
 Journalists in the Newspaper Rilindia Demokratike. 1992. ALBANIA. Tirana. Elections campaign for the Democratic party. 1992. 13 14 15 16 17 18 ALBANIA. Tirana. 23 March 1992. In front of the Democratic Party's head office. 20 AALBANIA. Tirana. 
Elections campaign of the Democratic party.
 1992. LBANIA. Tirana.
 Elections campaign for the Democratic party.
 1992. ALBAIA. Tirana district. 
Elections campaign for the Democratic party. 1992.


Etiketa: , , , , , ,

loading...

loading...
KOMENTO (2)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas