Kryesore

Fotot/ 20 vjet nga vrasja, Azemi “mbledh” bashkë të djathtën


               Publikuar në : 11:39 - 12/09/18 |
mapo.al

Në 20 vjetorin e vrasjes se Dëshmorit të Kombit, Azem Hajdari, liderit të lëvizjes studentore që përmbysi diktaturën komuniste, Partia Demokratike e filloi ditën me një simpozium  dhe ekspozitë “Endrra e Azemit: Shqipëria si Europa”.


Më pas pritet të ketë homazhe pranë Memorialit, ku Basha do të mbajë fjalën e rastit, ndërsa në mesditë do të zhvillohen homazhe tek varrezat “Deshmoret e Kombit “

Ajo që ra në sy në takimet e deritashme është fakti se ky pervjetor ka bashkuar sërish te djathtën.

Në simpoziumin e paradites morën pjesë edhe emra kritikë ndaj Bashës, si Besnik Mustafaj apo Arben Imami.

<
>
Meta dy Meta tre Meta kater Meta pese


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas