Aktualitet

Fotoreportazh: Pa raketa balistike, por sërish vendi komunist tregon muskujt
               Publikuar në : 14:45 - 10/09/18 |
mapo.al

Koreja e Veriut festoi 70-vjetorin të dielën me një paradë të madhe ushtarake.


Ashtu siç ishte paralajmëruar, në paradë nuk u ekspozuan raketa balistike interkontinentale.

Turma u mblodh në sheshin kryesor të kryeqytetit për të ndjekur paradën më të madhe në vend.

Historikisht, Koreja e Veriut e ka përdorur këtë paradë ushtarake për të treguar raketat balistike, por nuk ndodhi kështu sivjet.

Këtë herë parada dhe festimet u fokusuan kryesisht tek objektivat ekonomikë të liderit Kim Jong Un.

Shumë media të huaja ishin ftuar për të ndjekur këto festime.

<
>
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20


Etiketa: , ,

loading...

loading...
KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas