Kronika

Fotolajm: Zjarri apokaliptik në Greqi, gra me fëmijët në krah zhyten në det
               Publikuar në : 11:22 - 29/07/18 |
mapo.al

Një tragjedi e rëndë i mori jetën 88 personave në veriperëndim të Athinës në Greqi, ndërsa pasojat që la pas do mbeten të gjalla në memorjen e të prekurve për kohë të tëra.


Nuk dihet ende nëse zjarri masiv ishte apo jo i qëllimshëm, por plagët janë të freskëta e të shumtë janë banorët që postojnë video dhe foto nga “ferri” i ndodhur kryesisht në zonën e Mati.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mes të shpëtuarve nga “apokalipsi” është edhe një grua që quhet Elia Kallia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pamjet rrëqethëse ku shfaqen burra e gra me fëmijë në krah, që zhyten në det për t’i shpëtuar zjarrit ajo i ka postuar në Facebook-un e saj.

“Ne përjetuam ferrin dhe vdekjen. Ju lutem ripublikoni fotot për t’i ndihmuar njerëzit të gjejnë të tyret, shkruan Kallia
a

Komentet nuk janë të nevojshme”, shkruan ajo poshtë pamjeve.


Etiketa: , , , ,

loading...

loading...
KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas