Aktualitet

Fotogaleri; Përfundon protesta para Bashkisë, ja çfarë ndodhi sot
               Publikuar në : 12:35 - 15/11/18 |
mapo.al

Ka përfunduar edhe protesta e ditës së 13-të e banorëve të “Unazës së Re”.


Ata protestuan sot para Bashkisë së Tiranës për të kundërshtuar prishjen e banesave që përfshihen nga projekti i qeverisë.

Ata këmbëngulën për një takim me kreun e bashkisë, Erion Veliajn, dhe kryeministrin Edi Rama. Protestuesit kërkojnë dëmshpërblim të banesave apo bizneseve me vlerën e tregut, para së të futet ne zbatimm projekti I ri I Unazës së Re.

Megjithatë, protesta nuk mbeti në kufijtë e kërkesave. Situata është rënduar teksa protestuesit kanë hedhur drejt bashkisë tymuese dhe vezë si dhe kanë tentuar të cajnë kordonin për tu futur me forcë në bashki.

Bashkia në anën tjetër mblodhi me vonesë Këshillin Bashkiak ku opozita nuk mori pjesë.

Në ambientet e bashkisë së Tiranës janë hedhur edhe kova me ujë për të shuar zjarrin nga tymyeset e hedhura nga banorët protestues.

Protesta përfundoi me zhurme dhe në oborrin para bashkisë kanë mbetur tymuese, vezë dhe shashka. Banorët janë shprehur se do të kthehen sërish.

<
>
protesta gjashte unaza protesta pese unaza protesta kater unaza protesta tre unaza protesta dy unaza Protesta nje unaza Unaza proteste protesta-banorit unaza dy unaza tre unaza tre unaza nje banoret-e-unazes tymuese-proteste protesta-astir-policia- vras-1131x570

 

 

 

 

 


Etiketa: , , ,

KOMENTO (4)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

 1. Se kuptojne keta qe duhet te ikin nga ai vend se e kane zaptuar dhe ska qen asnjehere toka e tyre ? se kuptojn keta qe qyteti dhe qytetaret duan te zhvillohet ky vend se kuptoj qe PD po i fryn per te nxitur dhune dhe percarje . unaza duhet bere patjeter se kemi ngel si ne mesjete me kete metod blloko zhvillimin . Mashtruset e PD po skandalizojn perseri me keto menyra qe perdorin .

  Përgjigju &amp;darr;
 2. E ben rruge keta diten ne bashki naten blloko rruget me kosh jan bere si vaki presin vizita diten dhe naten ti vizitojn deputetet e PD mbrem i suportoj dhe komandant LULI dhe i instruktoj si te djegin bashkin si te dhunojn institucionet … LULI qe nje pem se mbolli dhe nje rruge se shtroj se kupton dot cdo te thote zhvillim, lerini njerzit mos i nxisni urrejtje se na keni shkaterruar gjithe keto vite o maskarenj .

  Përgjigju &amp;darr;
 3. ikni more ikni ne shtepit tuaja se po beheni gazi i botes … kemi 1 jete te tere qe paguajm taksa ndersa ju keni 30 vjet qe paguani 0 taksa
  e pale doni kompesim te plot sikur i keni me hipoteka
  ju nuk meriton as 1 lek se e keni zaptuar token e keni ber toke e zanun

  Përgjigju &amp;darr;
 4. Eshte e para here qe qytetari normal po flet hapur the troc,,,,,nuk mund te gelltise njeri as mendimin mesjetar e as varjantin e skaterrimit per te arritur qellimin saqo qe ky qellim eshte antiligjor. Nuk mund te tolerohet fryma e shkaterrimit sepse ajo qe do triumfoje me hir apo pahir eshte e mira e te gjitheve, duke future edhe shpellaret,,,,

  Koha e sali shpellarit ka mbaruar njehere e pergjithmone sepse ai donte te krijonte nje zallahi te papare per te mbajtur pushtetin e tij te mbrapshte. Edhe keta qe gjoja i duket sikur po i mbeshtet Lul kaushi….. Ai lul nuk mbeshtet as familjen e vet po qe puna per pushtet…por po ju perdor per veten o te mjere,,,,nese jeni te mjere,, se spo marrim vesh vare cbehet,,,, nje qytetar i thjeshte i Tiranes po jeton me nje apartament 30 m2 se aq ka mundesi te perballoje,, dhe keta te ashtuquatjur te diskriminuarit, me llot kazino, e vila disa kateshe ne toke te huaj,,,,, hehehehee epo kjo ska bythe ku te rrij,,,,,dhe ska per te ndjetur sic eshte edhe per shume kohe,,,,

  Përgjigju &amp;darr;
CLOSE
CLOSE
Pas