KMR

Foto: Pamje të rralla…

Na ndiqni në Facebook
               Publikuar në : 21:47 - 20/07/18 |
mapo.al

Fotografja Paula Galvao është gjithmonë aty kur nënat sjellin në jetë bebet e tyre, për të kapur momente që vijnë vetëm njëherë në jetë.


Në koleksionin e saj, fotografja braziliane ka momente nga më emocionueset, mes të cilave edhe imazhin e rrallë të një bebeje që lindi me qeskën amniotike ende në trup.Paula nisi të bënte fotografi e nënave gjatë lindjes pasi solli në jetë vajzën e saj Ingrid, sot 17-vjeçe.


39-vjeçarja e kishte pasur gjithnjë pasion fotografinë dhe nisi të punonte me babain e saj që në moshën 16-vjeçare, duke ndjekur kështu traditën familjarë.

Kur lindi vajzën, në Shkurt të 2001, ajo ftoi të atin që t’i bënte fotografi. Disa ditë më vonë, pasi pa imazhet e atij momenti dhe u mbush me emocion, vendosi të bënte të njëjtën gjë për prindërit e tjerë.

Më poshtë po ju sjellin disa prej punëve të 39-vjeçares.

 

<
>
7-32 6-32 5-39 4-40 2-60 1-cover-6 1-62


Etiketa: , , ,

Pas