Kryesore

Foto/ Nishani me sytë nga qielli: Edhe Zoti e shkroi me dorë t’vet hartën e Kosovës


               Publikuar në : 11:49 - 14/08/18 |
mapo.al

Ish-presidenti i Shqipërisë Bujar Nishani ka publikuar në rrjetin social ‘Facebook’ një foto ku një pjesë e reve  mbi territorin e Kosovës duken ngjashëm me hartën e shtetit të Kosovës..


Nishani e ka përcjellë këtë foto me një kërkesë.

“Kjo pamje është mbi qiell të Kosovës. ‘Edhe Zoti e shkroi me dorë të vetë’. Respektojeni!”, ka shkruar Nishani.

Bujar Nishani është shprehur kundër idesë së presidentit Hashim Thaçi për ‘korrigjim kufijsh’ me Serbinë duke e konsideruar si të rrezikshme dhe luftënxitëse.

 

 

 


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas