KMR

Fotogaleri/ Njihuni me urat më të larta dhe më të frikshme në botë…


               Publikuar në : 14:14 - 16/08/18 |
mapo.al

Kina mund të thuhet me plot gojën që është vendi me më shumë ura që rënditen ndër më të lartat në botë.


Lartësitë e tyre variojnë nga 220 metra deri në 300 metra.

Nuk mbetet pas edhe një urë në Hong Kong 298 metra, ajo e Koresë së Jugut 270 metra apo edhe ura e ndërtuar në Danimarkë me lartësi 254 metra.

Ura më e lartë në botë ndodhet ne Francë në lartësinë e 343 metrave.

<
>
Stonecutters Bridge and the Tsing sha highway
ura nje ura 14 Stonecutters Bridge and the Tsing sha highway ura 12 ura njembnedhjete ura dhjete ura nente ura shtate ura gjashte ura pese ura kater ura tre KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

 


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas