Bota

Foto galeri/ Bilanci më i rëndë i shirave në Japoni, 122 të vdekur dhe 2 milionë të evakuuar…


               Publikuar në : 11:37 - 10/07/18 |
mapo.al

Të paktën 122 persona kanë humbur jetën dhe 27 të tjerë janë zhdukur si pasojë e përmbytjeve dhe rrëshqitjeve të dheut të shkaktuara nga shirat e rrëmbyeshëm në Japoninë perëndimore.


Ky është bilanci më i rëndë i viktimave të shkaktuara nga shirat që Japonia ka parë në më shumë se tre dekada.

Shpëtuesit tani po gërmojnë nën baltë dhe rrënoja në përpjekje për të gjetur të mbijetuar, ndërsa dhjetëra të tjerë mungojnë në apel. Rreth dy milionë njerëz janë evakuuar nga rajoni pasi lumenjtë dolën nga shtretërit.

Ndërkohë CNN sjell një artikull të zgjeruar për këtë ngjarje shoqëruar me disa foto si më poshtë:

<
>
JA[PONI NJE ??@????????????????????????R??????q??~??s???????????V???????????O foto japoni tre foto japoni nje


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas