Auto

Foto e rrallë/ ‘Fiati i policisë’, makina ikonë e Rrugores së viteve ’80-të në Shqipëri


               Publikuar në : 19:12 - 06/08/18 |
mapo.al

Javën e kaluar Policia Rrugore kishte hedhur në faqen e saj të Facebook-ut, një foto të vjetër të efektivëve të policisë dhe të një makine policie të viteve ’70-të, e tipit “Mercedes Benz”.


Po atë ditë kur kjo foto bëri xhirron e rrjetit, “Mapo.al” publikoi nga arkiva e saj një set me foto të rralla të Policisë Rrugore, të para viteve ’90-të, duke sjellë për lëxuesit e saj edhe disa foto të rralla nga ajo kohë.

Sot për të gjithë lexuesit tanë “Mapo.al” sjell një foto të rrallë të makinës së policisë “ikonë” të viteve ’80-të, “FIAT polak”, e cila qëndroi në shërbim deri në fillimin e viteve ’90-të.

Pastaj ashtu si me shumë gjëra të bukura, që ne shqiptarët i zhdukim pa gjurmë, as kjo makinë nuk figuron më në inventarin e Policisë së Shtetit, qoftë edhe një ekzemplar i vetëm sa për muze./E.K./Mapo.al/

<
>
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
1e2f66d0722c755d5354c8c589dec3bf SONY DSC 79417f6b52f41cd0d25f4aa4d993c19d 554317b0f06260963b76e8797a1c8377 6895342_perelki-motoryzacji----polski-fiat-125-p- 38397603321_fbf7d9a3c8_b cde7f0e2f6d8a3f93ce0568931e36909 classic-polish-police-car-old-polski-fiat-p-former-communist-version-show-gdansk-oliwa-northern-poland-yellow-60344867 dfa89d2c5d4c2c2d679e7ed3939fc4af-2 f6927338c025240e55d9f21c3a3bdd98-1 fiat fiat_125p_police_car-143 mak maxresdefault OLYMPUS DIGITAL CAMERA orig policia-rrugore Polski_Fiat_125p vintage-police-car-car-show-old-polish-polski-fiat-p-special-polish-yellow-number-plates-ancient-collectible-60345687 wynajem-fiat-125-p-milicja-podlaskie-wynajem-pojazdu-477949147


Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas