Sport

‘Formula 1’ hoqi dorë, ‘MotoGP’ jo; ‘Grid Girls’ shkëlqejnë në Austin
               Publikuar në : 19:55 - 25/04/18 |
mapo.al

Formula 1 hoqi dorë nga vajzat e startit, ato të njohura si “Grid Girls”, por një sport tjetër e ruan ende këtë traditë.


Bukuroshet me çadra në krah të pilotëve vazhdojnë të zbukurojnë startin e çdo gare me motorë.

Rasti më i fundit ishte në pistën e Austin në Shtetet e Bashkuara, ku “Grid Girls” shkëlqyen, para, gjatë dhe në fund të garës.

Ndërkohë, vendimi i Formula 1 për të hequr dorë nga vajzat shoqëruese të pilotëve në fillim të garës dhe gjatë marrjes së çmimeve në fund u prit me një reagim të dyzuar.

Shumë e përshëndetën këtë vendim, pasi e quanin “seksiste” praninë e këtyre vajzave në të tilla gara, të tjerë e qortuan duke deklaruar se po hiqej një pjesë e pandarë dhe tradicionale dhe garat e “Formula 1” po humbnin një pjesëz nga bukuria e tyre, në kuptimin e plotë të fjalës.

<
>
gp gp1 gp2 gp3 gp3ok gp4 gp5 gp6 gp7 gp8 gp9 gp10 gp11 gp12 gp13 gp14


Etiketa: , , ,

loading...

loading...
KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas