Sport

Formacioni më i mirë më lojtarët e rënë nga Premierliga, figuron Shaqiri

Xherdan Shaqiri është përzgjedhur në formacionin më të mirë me lojtarët që këtë sezon ranë nga Premierliga.


Dita e fundit e sezonit e konfirmoi edhe rënien e Swansea në Championship, kategorinë e dytë të futbollit anglez, duke i dhënë fund qëndrimin shtatëvjeçar të këtij klubi në Premierligë, transmeton Gazeta Express.

Swansea do t’i bashkohet Stoke Cityt të Xherdan Shaqirit dhe West Bromit në kategorinë e dytë të futbollit anglez. Përkundër rënies së këtyre tri klubeve në Championship, në to ka ende shumë cilësi.

ËhoScored.com, e ka zgjedhur formacionin më të mirë me lojtarë nga këto tri skuadra, me Shaqirin që vlerësohet me notën 6.87.

 

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas