Sport

Formacionet zyrtare/ Tirana debuton në Superligë, ja 11 të besuarit kundër Kamzës
               Publikuar në : 19:39 - 18/08/18 |
mapo.al

Në orën 19:45 Tirana e ngjitur nga Kategoria e Parë do të bëjë debutimin në Superligë kundër Kamzës në takimin e vlefshëm për javën e parë.


Skuadra e drejtuar nga Ze Maria ka bërë disa lëvizje në merkato dhe me ngjitjen në elitën e futbollit shqiptar kërkon të lejë menjëherë gjurmë.

Për t’u parë mbetet edhe paraqitja e Kamzës, që përveçse ka ndërhyrë duke bërë disa lëvizje në merkato, vjen edhe me një emër të ri në stol, por jo për kampionatin, Artan Mërgjyshi.

Formacionet zyrtare

Tirana: Abibi, Hoxhallari, Turtulli, Atingah, Doka, Daja, Karabeci, Maëejje, Greca, Cobbina, Yunus

Trajner: Ze Maria

Kamza: Avdyli, Frashëri, Teqja, Beqiri, Idrizaj, Arrabal, Malaj, Mumajesi, Zisi, Plaku, Roloviç.

Trajner: Bledar Devolli


Etiketa: , , , ,

loading...
KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas