Sport

Formacionet zyrtare të Superkupës/ Shehi i beson Bregut dhe Krasniqit në sulm

Pas pak nis në stadiumin “Selman Stërmasi” ndeshjes mes Skënderbeut dhe Laçit, e vlefshme për Superkupën e Shqipërisë. Dy skuadrat vijnë me ndryshime në stol, ku Orges Shehi dhe Artan Mërgjyshi debutojnë te Skënderbeu dhe Laçi.


Ata kanë zgjedhur lojtarët titullarë, me të cilët synojnë ta fitojnë ndeshjen. Trajneri Shehi ia ka besuar sulmin dyshes Bregu-Krasniqi, ndërkohë që titullar është edhe Gripshi.

 

Formacionet zyrtare

Skënderbeu: Teqja, Vangjeli, Radas, Aliti, Abazi, Dita, Demte, Muzaka, Gripshi, Bregu, Krasniqi. Trajner: O.Shehi.

Laçi: Selmani, Shtubina, Fangaj, Gjoni, Sefgjinaj, Lushkja, Jonuzi, Uzuni, Bushi, Eler, Xhixha.  Trajner: A.Mërgjyshi.

Gjyqtarë: J.Xhaja, R.Çokaj, R.Avdo, A.Beqiri

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas