Kryesore

Formacionet zyrtare te Roma-Liverpul/ Trajnerët zgjedhin të njëjtën skemë, luajnë me 3 sulmues
               Publikuar në : 19:45 - 02/05/18 |
mapo.al

Roma do të luajë përballë Liverpulit, në gjysmëfinalen e dytë të vlefshëm për “Champions League”. Rezultati i takimit të parë lë pak për të diskutuar në këtë ndeshje, pasi anglezët fituan në shtëpi me rezultatin 5-2.


Megjithatë, duke parë përmbysjen ndaj Barcelonës, Roma meriton respekt dhe vëmendje deri në momentin e fundit, pavarësisht rezultatit të arritur në “Anfield”. Formacioni i hedhur nga të dy teknikët nga minuta e parë premton spektakël dhe gola, pasi skuadrat kanë zgjedhur të luajnë me skemën 4-3-3. /Klaudio Ndreca- vipsport.al/

Roma: Beker, Naingolan, Pelegrini, Dzeko, Kolarov, Shik, De Rossi, Fazio, Florenzi, Manolas, El Sharaui

Liverpul: Karius, Van Dijk, Uijnaldum, Lovren, Milner, Firmino, Salah, Henderson, Mane, Robertson, Arnold


Etiketa: , ,

loading...
KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas