Sport

Formacionet zyrtare/ Te Brazili rikthehet Marcelo, Belgjika ul në stol Carrasco e Mertnes
               Publikuar në : 19:01 - 06/07/18 |
mapo.al

Në orën 20:00 në stadiumin “Kazan Arena” do të luhet një nga sfidat më interesante çerekfinale të Botërorit.


Brazili do të përballet me Belgjikën, një sfidë që premton spektakël dhe gola.

Gjithsesi objektivi kryesor do të jetë sigurimi i një bilete për në gjysmëfinale aty ku Belgjika nuk ka mbërritur kurrë.

Për t’ia dalë duhet të mundë ‘seleçaon’, skuadrën 5 herë kampione të botës e cila në Rusi tenton të gjashtin.

Skuadra e Tite-s ka performuar mirë deri më tani, por kurrsesi nuk mund të ndalet këtu pasi tifozët presin shpagim për atë humbje poshtëruese të 4 viteve më parë kundër Gjermanisë.

Formacionet zyrtare

Capture

 


Etiketa: , , , ,

loading...
KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas