fbpx

Sport

Formacionet zyrtare/ Portugalia e nis me Quaresma-n në stol, ja rreshtimi i Uruguait


               Publikuar në : 19:29 - 30/06/18 |
mapo.al

Do të luhet në orën 20:00 ndeshja e dytë e fazës së 1/16 të Botërorit mes Uruguait dhe Portugalisë.


Amerikano-latinët vijnë në këtë përballje si një nga 3 skuadrat të cilat janë kualifikuar me pikë të plota nga grupi dhe sigurisht nuk e mendojnë të ndalen kundër kampionëve të Europës.Nga ana tjetër portugezët me Cristiano Ronaldo-n në krye do të bëjnë çështë e mundur për të siguruar çerekfinalet. Një takim shumë interesat ku nuk pritet të mungojë spektakli.

Formacionet zyrtare

Capture

 


Etiketa: , , ,

Pas