Sport

Formacionet zyrtare/ Egjipti e nis keq, nuk ka surpriza nga Uruguai

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:29 - 15/06/18 |
mapo.al

Kur kanë mbetur edhe pak nga fillimi i takimit Egjipt-Uruguai, teknikët përkatës të skuadrave kanë publikuar formacionet zyrtare që do të hedhin ën fushë në këtë sfidë.


Të gjithë tifozët i kanë pasur sytë nga Egjipti, ku ishte në dilemë nëse Salah do të luante apo jo dhe fatkeqësisht, sulmuesi i Liverpulit ka mbetur jashtë formacionit titullar.


Nga ana tjetër, Uruguai vjen me formacionin e plotë, ku dyshja Suarez-Kavani do të provojnë që të bashkohen me Rusinë në krye të Grupit A.


Formacionet zyrtare:


Egjipti: Muhamed; Fathi, Gabr, Hijazi, Shafi; El-Neni, Hamed; Elsaid, Hasan, Trezbiget; Mohsen.
Trajner. Hektor Kuper

Uruguai: Muslera, Varela, Godin, Gimenez, Kaseres, Nandez, Bentakur, Vesino, Arraskaeta, Suare, Kavani.
Trajner. Oskar Tabarez


Etiketa: , , ,

Pas