Sport

Formacionet zyrtare/ Befason Panucci, ja kë zgjedh në krahun e majtë kundër Norvegjisë


               Publikuar në : 18:33 - 26/03/18 |
mapo.al

Shqipëria dhe Norvegjia kanë bërë publike formacionet zyrtare me të cilat do të luajnë në orën 19:00 kundër njëra-tjetrës për takimin miqësor në “Elbasan Arena”.


Sikundër pritej trajneri Christian Panucci nuk ka preferuar Lenjanin në vendin e Agollit, por ka zgjedhur të startojë me Naser Alijin.

Formacionet:

Shqipëria: Strakosha, Mavraj, Ajeti, Hysaj, Aliji, Xhaka, Qaka, Ramadani, Roshi, Grezda, Sadiku

Norvegjia: Noland, Svensson, Nordtveit, Ajer, Melind, Odegaard, Henriksen, Joanseen, Mohamed Elyuonusi, Tarik Elyuonusi, Johnsen


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas