Arkiva 2

Formacionet zyrtare/ Befasi në të dyja formacionet, Iniesta dhe ylli i Rusisë në stol


               Publikuar në : 14:59 - 01/07/18 |
mapo.al

Luhet në Luzhniki të Moskës, sfida e 1/8-ave mes Spanjës dhe Rusisë. Iberikët sfidojnë të zotët e shtëpisë, në një ndeshje ku shihen si favoritë për të kaluar më tej.


Nga ana tjetër, përballë publikut të vet, Rusia nuk ka asgjë për të humbur, dhe do të tentojë mrekullinë përballë Spanjës. Iniesta do ta nisë nga stoli këtë takim për Spanjën, ndërkohë edhe ylli i Rusisë, Denis Çerishev, nuk është titullar.

16:00 | Spanjë-Rusi

FORMACIONET

Spanja: De Gea, Pike, Naço, Ramos, Alba, Buskets, Koke, Asensio, Isko, Diego Kosta, Silva. Trajner: Fernando Hierro.

Rusia: Akinfev, Fernandes, Kutepov, Ignasheviç, Kudriashov, Kuziaev, Zobnin, Golovin, Zhirkov, Samedov, Dziuba. Trajner: Stansilav Çerçesov

Capture


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas