Auto

‘Ford’ kthehet 50 vite pas në kohë, ja modelet e para me dizajn ‘RS’


               Publikuar në : 19:00 - 03/08/18 |
mapo.al

‘Ford’ feston një jubile të rëndësishëm: 50 vjetorin e modelit ‘RS’, një linjë sportive që është mbajtur deri tani.


Shkurtesa e ‘RS’ për ‘Ford’ vjen nga termi ‘Rallye Sport’, që do të thotë “versionet e përplasura” të modeleve serike.

Interesante  është se në kohën e fillimit të ‘RS’, modeli ‘Ford’ kishte dy gjenerata të ‘Taunus’ (P6 dhe P7), kështu që të dy ata morën performancën e ‘Rallye Sport’.

Modelet e para të ‘RS’ ishin ‘Ford 15M RS (Taunus P6)’, ‘Ford 17M RS (Taunus P7b)’ dhe ‘Ford 20M RS (Taunus P7b)’.

Përveç pamjes së jashtme tërheqëse, versionet e para ‘RS’ kanë një veshje të brendshme fantastike.

<
>
015232c554179cb00d0e208745f84df4 8609146101_acdfda197a_b 16244902181_acbab7d280_b 17885977628_d7c2c50bfc_c b5abdfd8e914e7d7b20315cb2771d93e--psychic-readings-psychics ford_taunus_17m_rs_hardtop_3 Ford_Taunus_20M_P7_front_20070924 ford_taunus_1968_wallpapers_1_b ford_taunus_RS_004 ford_taunus_RS_005-600x450 ford_taunus_RS_006 ford-taunus-15m-rs-660x400 IMAG0168 maxresdefault


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas