Kryesore, Politika

Forcat Speciale Shqiptare rikthehen në Afganistan, ja misioni special i ngarkuar

Forcat Speciale shqiptare rikthehen pas 6 vitesh në Afganistan.

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka, ka postuar në faqen e saj zyrtare në fb foto nga trajnimi që forcat tona speciale po u bëjnë komandove afgane në misionin Resolute Support Mission.
Prezenca e forcave speciale shqiptare në Afganistan vjen si mbështetje e strategjisë së re të Presidentit Donald Trump në Afganistan.

Strategjia e re e Presidentit të Shteteve të Bashkuara parashikon një qëndrim me agresiv në terren ndaj talebanëve dhe terrorizmit.

<
>
13 12 (1) 11
PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Pas