Kryesore

Forcat Speciale Shqiptare rikthehen në Afganistan, ja misioni special i ngarkuar

               Publikuar në : 18:42 - 16/08/18 |
mapo.al

Forcat Speciale shqiptare rikthehen pas 6 vitesh në Afganistan.


Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka, ka postuar në faqen e saj zyrtare në fb foto nga trajnimi që forcat tona speciale po u bëjnë komandove afgane në misionin Resolute Support Mission.
Prezenca e forcave speciale shqiptare në Afganistan vjen si mbështetje e strategjisë së re të Presidentit Donald Trump në Afganistan.

Strategjia e re e Presidentit të Shteteve të Bashkuara parashikon një qëndrim me agresiv në terren ndaj talebanëve dhe terrorizmit.

<
>
13 12 (1) 11


Etiketa: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas