Aktualitet

Forcat e Armatosura shpërndajnë shtretër, batanije e ushqime në zonat e prekura nga tërmeti
               Publikuar në : 15:24 - 23/08/18 |
mapo.al

Forcat e Armatosura vijojnë të ndihmojnë banorët e prekur nga tërmeti në qarkun e Dibrës. Ministria e Mbrojtjes informon se pas ngritjes së çadrave, FA-të kanë nisur shpërndarjen e bazës materiale dhe ushqimeve


Kështu mësohet se janë shpërndarë në bashkitë e qarkur Dibër rreth 200 shtretër, batanije dhe bazë materiale.

FA-të po shpërndajnë edhe pako ushqimore në zonat e prekura nga tërmeti. Prej 11 gushtit pas tërmetit, 19 familje në disa njësi adminiatrative jetojnë në çadrat e ngritura nga Emergjencat Civile dhe Forcat e Armatosura. Ndihmat e shpërndara nga Forcat e Armatosura janë nga rezervat materiale të shtetit.

<
>
FA-1 (1) FA-2 FA-3 FA-4


Etiketa: , , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas