Kronika

‘Fluturonin’ mbi autostradë, Policia Rrugore u merr patentat 10 shoferëve


               Publikuar në : 09:10 - 24/06/18 |
mapo.al

Policia Rrugore e Tiranës nuk i ka kursyer ndëshkimet për shoferët që ‘fluturuan” gjatë fundjavës në autostradën Tiranë-Durrës. 10 leje drejtimi janë pezulluar për shpejtësi  nga 140 km/h deri në 179 km/h.


Policia tha se ‘megjithese kontrollet jane te panderprera çdo dite perseri ka drejtues mjetesh qe qarkullojne me shpejtesi shume mbi limitin e lejuar, dhe pa pasur asnje arsye per te qarkulluar me keto limite shpejtesie.

Policia Rrugore e Tiranes eshte e angazhuar per te evidentuar ndeshkuar çdo shkeles te kodit rrugor, me qellim parandalimin e aksidenteve rrugore.

Qarkulloni duke zbatuar rregullat e qarkullimit qe destinacioni juaj te jete i sigurt, këshilloi Policia në mesazhin e publikuar në rrjetet sociale.

<
>
auto_35819527_2189442851342074_6560290548656111616_o1529823100 auto_35954964_2189442991342060_7220728799338430464_o_11529823098 auto_35954964_2189442991342060_7220728799338430464_o1529823104 auto_35970861_2189442928008733_5351421094949552128_o1529823097 auto_35985586_2189442701342089_3851273556298039296_o_11529823102 auto_35985586_2189442701342089_3851273556298039296_o1529823105 auto_36036529_2189442784675414_7238360194139291648_o1529823101 auto_36187833_2189442631342096_1698378902340108288_o_11529823103


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas