Kronika

Flet nëna e 22-vjeçarit: Djalin ma mori në qafë Anna, e kam nxjerrë disa herë nga shtëpia


               Publikuar në : 09:49 - 25/07/18 |
mapo.al

“Djalin ma mori në qafë mbesa”.  Fetie Grembi, nëna e Emiljano Grembit i akuzuar për grabitjen e karburanteve në Fier së bashku me kushërirën e tij Anna Malaj, thotë se djali i saj është  i pafajshëm.


“Djali eshte i pafajshëm. E ka marrë në qafë Anna. E kam nxjerr disa herë nga shtëpia mbesën. Nuk me pelqente çfare bente”.

Fetija thotë se Anna është nënë e dy fëmijëve, një vajze dhe një djali, ndërsa ka jetuar dhe në Gjermani.

Ajo shton më tej se është në gjendje te veshtire ekonomike dhe i biri nuk është marrë me këto gjëra për të cilat akuzohet.

Gjykata e Fierit pritet të japë masën e sigurisë për 31-vjeçaren Anna Malaj dhe kushëririn e saj Emiljano Grembi, 22 vjeç.

Dy të rinjtë akuzohen për grabitjen e tre karburanteve në Fier e Mallakastër. Mbi ta rëndojnë akuzat  për veprat penale “Vjedhja me armë”, e kryer në bashkëpunim e mbetur në tentativë” dhe “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve dhe municionit luftarak”.


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas