Arkiva

Filmi “Frozen” fitoi miliarda, aktorja mori kacidhet
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:34 - 13/11/14 |
mapo.al

Aktorja Spencer Lacey Ganus, e cila luajti rolin e Elsës në filmin e animuar “Frozen”, thotë se ka marrë vetëm 926 dollarë për të bërë zërin e saj.


Në fakt filmi ka fituar mbi 1.3 miliardë dollarë në kinema dhe është aktualisht filmi më i suksesshëm i animuar.


Por aktorja ka marrë vetëm 0.000077 përqind të shumës së fituar.Aktorja thotë se ka luajtur Elsën kur ajo ishte e vogël dhe ka marrë pagesë vetëm për një ditë pune.


Tani ajo do të padisë prodhuesit e këtij filmi, që edhe pse me një buxhet prej 150 milionë dollarë, ka kapur majat.


Jo vetëm filmi, por edhe kolona zanore e peformuar nga Idina Menzel, e titulluar “Let It Go” janë kthyer në një hit.

elsa

Spencer Lacey Ganus was paid just $926.20 for her role as teenage Elsa in the wildly popular movieCLOSE
CLOSE
Pas