Kronika

Fier: Prangoset pasi dhunoi vëllain e madh… pa asnjë shkak

Ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj vëllait të tij më të madh, pa asnjë shkak konkret, por u vu në pranga vetëm një muaj pas ngjarjes.


Sipas njoftimit zyrtar të policisë, më 26 qershor të këtij viti Erjon Bako, 35 vjeç nga fshati Mbyet i Fierit, ka dhunuar vëllain 12 vite më të madh, G. Bako, 47 vjeç.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprën penale “Dhuna në familje”.

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Pas