Kronika

Fier/ Kamionit i bllokohet timoni, përfundon në kanal               Publikuar në : 19:25 - 06/11/18 |
mapo.al

Një kamion që transportonte lule dhe pemë dekorative ka dalë nga rruga në hyrje të autostradës Fier-Vlorë, në afërsi të Levanit. Kamioni me targa “AA 902 GK” i markës “Benz” ka përfunduar me kanalin pranë autostradës.


Mësohet se kamionit i është bllokuar timoni dhe ka përfunduar në kanal, duke evituar një tragjedi të mundshme nga ky aksident. Fatmirësisht nuk ka pasur persona të lënduar.

Policia ka shkuar në vendin e ngjarjes duke drejtuar edhe lëvizjen e automjeteve për të shmangur bllokimin e trafikut.

Ndërkohë që është kërkuar ndihma e drejtuesve të automjeteve të tonazhit të rëndë për të mundësuar nxjerrjen e kamionit nga kanali.


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas