Aktualitet, Kryesore

Fier: Identifikohet i plagosuri, ja kush janë pronarët e banesës që u tentua të vidhej

Të tjera detaje zbulohen për ngjarjen e ndodhur gjatë natës në lagjen “29 Nëntori” në Fier, ku 4 persona të armatosur dhe me maska tentuan të grabisin një banesë. Banesa ku u tentua të grabitet është në pronësi të Minella Muçës, i cili punon si shofer.

Muça nuk njihej si person që kishte pasuri, por bënte një jetë modeste.Çifti Muça pikasi grabitësit që tentuan të hapnin derën dhe menjëherë kanë njoftuar policinë, e cila mbërriti në vendngjarje.

Gjatë aksionit për kapjen e grabitësve, këta të fundit qëlluan mbi policinë, e cila u kundërpërgjigj duke vrarë njërin prej tyre dhe plagosur një tjetër.

Ndërkohë identifikohet grabitësi i plagosur. Ai është Arben Muça, 47 vjeç. Raportohet se ai ishte personi me kallashnikov, që priste te hyrja e pallatit. Ai ka hapur zjarr i par ndaj policisë, por mbeti i plagosur.

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas