KMR

Festivali i tatuazheve, mijëra burra e gra ekspozojnë trupin në Tokio


               Publikuar në : 14:08 - 22/05/18 |
mapo.al

Mijëra burra dhe gra japoneze kanë dalë në rrugë të veshur vetëm më mbathje për të marrë pjesë në festivalin e përvitshëm në të cilin ekspozojnë trupin e mbushur me tatuazhe të stilit Yakuza.


Festivali i Sanja Matsuri, zhvillohet në periferi të Asakuzës në veri të Tokios, dhe aty shikon mijëra njerëz që dalin në rrugë në këtë festë vjetore .

Në trupat e tyre bien në sy tatuazhet me geisha, luftëtarë samurai dhe dragoj të zjarrtë.

<
>
4C8302AA00000578-5755629-There_was_no_such_discretion_in_play_at_Sanja_Matsuri_as_the_men-a-16_1526956029337 4C8302BE00000578-5755629-The_Yakuza_s_ornamental_tattoos_often_cover_the_entire_body_from-a-15_1526956029331 4C8302CA00000578-5755629-The_Sanja_Matsuri_festival_in_the_north_Tokyo_suburb_of_Asakusa_-a-13_1526956028876 4C8302D200000578-5755629-Many_have_stripes_of_untouched_skin_running_down_the_middle_of_t-a-18_1526956030373 4C8302D800000578-5755629-Yakuza_tattoos_do_not_typically_curry_favour_in_most_tiers_of_Ja-a-17_1526956029641 4C8302F600000578-0-image-a-5_1526950724003-599x360-570x343 4C83028200000578-5755629-Legions_of_stoic_men_lined_the_streets_sporting_dazzling_tattoos-a-19_1526956030511 4C83029600000578-5755629-Throngs_of_Japanese_men_and_women_took_to_the_streets_in_their_u-a-14_1526956029273


Etiketa: , , , , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas