Auto

‘Ferrari’ zbulon makinën e saj më të fuqishme




               Publikuar në : 20:21 - 19/09/18 |
mapo.al

“Ferrari” ka prezantuar atë që e quan makinën më të fuqishme që ka prodhuar ndonjëherë.


Mjeti që quhet Monza ka një dizajn ekstrem, që është i frymëzuar nga forma e makinave të garave në vitet ’50.

“Ferrari Monza” do të jetë e disponueshme me një ose dy sedilje. Gjithashtu, nuk do të ketë “çati”, në mënyrë që klienti të ketë ndjesinë sikur është brenda një makine “Formule 1”.

Marka e famshme italiane ka njoftuar se do të prodhohen 500 njësi nga ky model dhe çdo Monza do të kushtojë rreth 1,3 milionë euro.

<
>
ferrari-monza1 ferrari-monza2 ferrari-monza3 ferrari-monza4 ferrari-monza5 ferrari-monza6 ferrari-monza7 ferrari-monza8 ferrari-monza9 ferrari-monza10 ferrari-monza11 ferrari-monza12 ferrari-monza13 ferrari-monza-lajmi


Etiketa: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas