KMR

Femrat, më të prirura për të shpenzuar në aplikacione sesa meshkujt


               Publikuar në : 11:13 - 22/08/18 |
mapo.al

Përdoruesit femra të telefonëve janë 79% më prirura të kryejnë blerje brenda aplikacioneve në lojërat mobile.


Janë femrat ata të cilat shpenzojnë më së shumti dhe zhvilluesit janë fokusuar në këtë segment përdoruesish me lojërat e reja.

Raporti analizoi 350 aplikacione përgjatë periudhës Qershor 2017 deri në Maj 2018, sipas PCW.

Rezultatet mund të inkurajojnë zhvilluesit të krijojnë më shumë aplikacione për femrat.

Gjithashtu raporti zbuloi se joshja e adhuruesve të lojërave në iOS kushton më tepër sesa atyre Android.

Por nëse e bindni një përdorues iOS, ai është gati të shpenzojë më shumë sesa një Android.

 


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas